Quantcast
Channel: szerelem | Az írás tükrében
Viewing all articles
Browse latest Browse all 16

Asszonynév-aláírás változások a grafológia tükrében

$
0
0
Hogyan változtatja meg a házasság az aláírást? Az aláírás mely grafológiai változásaiból olvasható ki a házasság alakulása?

Az aláírás a név grafikus megjelenítése, amely a teljes személyiségünket képviseli. Grafológiai szempontból az aláírásunkban megmutatkozik mindaz, amit önmagunkról gondolunk, illetve amit a külvilággal láttatni, közölni szeretnénk.

Gyermekkorban az aláírásban tűnnek fel az első egyéni írásvonások. Kamaszkorban pedig, amikor a legerősebb az önmeghatározás belső késztetése, rengeteget kísérletezünk, tervezgetjük és gyakoroljuk aláírásunkat, amíg meg nem találjuk azt a formát, ami a leginkább kifejezi a személyiségünket.

Kézjegyünk felnőttkorunkra válik kiforrottá, és életünk során aláírásunk folyamatosan változik, követi a sorsfordulókat– még ha nem is olyan intenzíven, mint a folyóírásunk.

Az egyik ilyen jelentős sorsforduló az ember életében a házasság kötés, ami a nőknél sok esetben névváltozással, és így aláírás-változással is jár.

Asszonynév-aláírás változások a grafológia tükrében

Név- és aláírásváltozás a házasságban

A magyar törvények értelmében a menyasszony jelenleg 7-féle variáció közül választhat, hogy a házasságkötés után hogyan szeretné viselni a nevét:

  1. a születési név megtartása: Valamilyen Anna (itt nem történik változás)
  2. férj teljes nevének felvétele: Példa Béláné
  3. mindkettőt egyben: Példa Bélánéné Valamilyen Anna
  4. a férj vezetékneve + „né” végződés: Példánéné Valamilyen Anna
  5. csak a férj vezetéknevével: Példa Anna
  6. kötőjellel: Példa – Valamilyen Anna (Valamilyen-Példa Anna)
  7. rövidítéssel: P. Valamilyen Anna

A választásban több szempont is közrejátszat. A praktikussági szempontoktól kezdve (mint pl.: melyik változat hangzik jobban?, mennyire lesz hosszú az új név és kifér-e a hivatalos papírokon? stb.), a számmisztikusok által hangsúlyozott a név betűinek energetikai és rezgésváltozásának figyelembevételéig.
Vagy akár olyan lelki, pszichológiai okfejtésekig, amely a házasságon belüli önállóság és szuverenitás megtartásának, illetve az alárendelődés vagy függőség elfogadásának, a kötődés kinyilvánításnak mértékére következtet abból, hogy mennyit veszünk fel vagy sem a férjünk nevéből.

Az, hogy ki melyik változat mellett dönt, nagyon egyéni. De úgy gondolom, hogy mint minden döntésünk, így a házassági névválasztás is sokat elárulhat rólunk, egyéniségünkről és gondolkodásunkról.

Hogyan hat a házassági névváltozás az aláírásra grafológiai szempontból?

Azoknál, akik megtartják a születési nevüket – általában sehogy. Náluk megmarad a korábbi aláírásforma.

A Példa Bélánék újraélhetik a kamaszkori aláírásgyakorlás örömét. Hiszen új aláírásuk gyanánt teljesen új vonalkombinációt és mozdulatsort kell kialakítaniuk és a saját egyéniségükre szabniuk, ami ezután képviseli őket.

Azoknál a nőknél, akik a saját nevük elé valamilyen formában felveszik a férjük nevét, gyakran előfordul, hogy kezdetben szokatlannak találják az új aláírásukat. Idő kell ahhoz, hogy megszokják és ráálljon a kezük, hogy az addigi aláírásvonal- és mozdulatsoruk elé egy másik is bekerül. Itt is meg kell, hogy találják a férj nevét jelező szóalaknál a saját egyéniségüknek leginkább megfelelő képi formát, illetve összhangba hozzák azt a korábbról megmaradt névaláírásukkal.

A Példa Bélánéné Valamilyen Annák, a Példánéné Valamilyen Annák és a Példa – Valamilyen Annák esetében gyakori grafológiai jelenség, hogy a házasság elején a férj nevét érintő rész leírása lassabban megy, a vonalvezetés nem olyan gördülékeny és lendületes, vagy nem olyan tetszetős.

Emellett többen azt tapasztalják, hogy az új névben az addigi saját aláírásuk is átformálódik. Megváltozik a ritmusa, leegyszerűsödik a vége, nem olyan szépen kiírt és olvasható, mint korábban. Ennek hátterében egyrészt az áll, hogy az új név leírásához – főleg, ha az jelentősen hosszabb lett – jóval több energiabefektetés szükséges. Másrészt összefügg azzal is, hogy az új név leírásánál most már a férj vezetékneve – és főleg annak kezdőbetűje – kapja a kezdeti lendület- és energiamennyiséget, és az eredeti saját névrész már „csak” az új vonal- és mozgásfolyam része, nem pedig a kezdete.

Grafológiai szempontból érdemes azt is megvizsgálni, hogy a már kialakult és megszokott asszonynév aláírás szerkezeti elemei között (férj neve -“né”-s alakban + születési vezetéknév + keresztnév) milyen eltérések vannak. Pl.: Melyik a legnagyobb, a leghangsúlyosabb? Van-e köztük méretbeli és/vagy távolsági eltérés? Melyik mennyire kidolgozottak az egyes elemek? Mennyire harmonikusak egymással az elemek?

A házasság évei alatt is érdemes ezt nyomon követni, hiszen – a gy, mint párkapcsolati betűhöz hasonlóan – sokat elárulhat arról, hogy a nő hogyan érzi magát a házasságban. Hogyan határozza meg önmagát feleségként? Mennyire fontos számára ez a státusz? Mennyire kötődik a férjhez? Szerinte melyikük fontosabb a kapcsolatban? Ki kap több figyelmet? Ki irányít? stb.

A -né, mint feleség-státusz-mérő

Az aláírás grafológiai vizsgálatakor a „-né” végződés sok esetben pontos feleség-státusz-fontossági és kötődési mérőjel lehet.

Akinek asszonynevében a -né végződés láthatóan jóval nagyobb és hangsúlyosabb, mint a többi betű, az rendkívül büszke arra, hogy férjhez ment. Önértékelése és önbizalma szempontjából fontos számára, hogy ő (már) Feleség, valakinek a neje, van mellette valaki.

Akiknél a -né végződés pici vagy megbújik az aláírásban, azoknak ez kevésbé fontos vagy már nem olyan fontos.

Ha időközben a -né végződés leegyszerűsödik (pl.: elfonalasodik), nem íródik ki teljesen, leválik és/vagy távolabb kerül a többi betűről, az nemritkán arra utal, hogy a házasságban valamilyen lelki vagy fizikai törés, illetve eltávolodás történt. Okozhatja ezt válás, megözvegyülés, vagy akár a házasság megromlása vagy ellaposodása.

Nem egy aláírásban láttam már ilyet, ahol a nő elhanyagolva érezte magát, mint feleség; nem kapott elég elismerést és megbecsülést, mint asszony; vagy ahol a felek már nem együtt éltek, inkább csak egymás mellett vagy akár külön éltek, és csak látszat- vagy keretkapcsolatot tartanak fenn pl.: a gyerekek vagy a vagyon miatt.

Ez természetesen nem törvényszerű, és nem mindenkinél jelenik meg (vagy nem az aláírásban, hanem a kézírás más grafológiai jelében… ). Vannak olyan elvált vagy megözvegyült nők, akik a férjezett nevüket használják, de aláírásában még hosszú évek múltán sem változik semmi, nem kopik el, nem lesz kisebb a -né végződés, mert lélekben még mindig a volt férjük társának tekintik magukat.

Az írás követi a lélek rezdüléseit. Vagyis grafológiai változás akkor következik be az írásban, ha előzőleg valami a lélekben is változást idézett elő, akár tudatos, gondolati vagy érzelmi szinten, vagy akár tudattalan szinten, amivel talán még mi sem vagyunk tisztában.

Te milyen érdekes változásokat tapasztaltál az aláírásodban?

Érdekel a grafológia? Szeretnél többet megtudni önmagadról? Iratkozz fel az ingyenes e-mail grafológia tanfolyamra!


Viewing all articles
Browse latest Browse all 16

Latest Images

Trending Articles